Kiemelkedő eredményekkel indította a 2026-os versenyszezont egyesületünk az Ifjúsági Országos Bajnokságon, amelynek idén Szeged adott otthont. A rangos országos megmérettetésen a legjobb fiatal judósok léptek tatamira, ahol sportolóink is bizonyították felkészültségüket, kitartásukat és küzdeni akarásukat.
A verseny egyik legszebb sikere Kalmár Miklós (-90 kg) nevéhez fűződik, aki magabiztos mérkőzésekkel jutott a döntőbe, és végül ezüstérmet szerzett. Miklós végig fegyelmezett, taktikus judót mutatott be, és csak a döntőben talált legyőzőre.
Szintén remek teljesítményt nyújtott Dudás Regina (-48 kg), aki a nehéz sorsolás ellenére is felállt a dobogóra, és bronzéremmel zárta a bajnokságot. Regina elszánt küzdelme és mentális ereje példaértékű volt a mezőnyben.
Török Lóránt is derekasan helytállt az erős mezőnyben. Bár ezúttal nem sikerült pontszerző helyezést elérnie, mérkőzésein bátran és sportszerűen küzdött, értékes tapasztalatokat szerezve a folytatáshoz.
Az elért eredmények kiváló visszajelzést adnak az elmúlt hónapok munkájáról, és megerősítik, hogy jó úton halad a csapat. A szezon még csak most kezdődött, de máris bebizonyosodott: számolni kell velünk az idei évben is.
Gratulálunk sportolóinknak és edzőiknek, további sok sikert kívánunk!
