Ezüstlányok Graz-ból

Judo csapatunk ismét egy komoly nemzetközi versenyen méretette meg magát. Június 13-14-én, kétnapos eseményen vettünk részt Graz-ban. A szervezők már 11. alkalommal rendezték meg a rangos tornát, ahol 1246 versenyző nevezett.

Sportolóink legesélyesebb tagjai az U13-as korosztályban voltak, ahol mindannyian a fiatalabb generációhoz tartoztak, vagyis egy évvel öregebbekkel kellett ?megbirkózniuk?. Itt Károly András egy győzelem egy vereséggel, Veres Patrik két győzelem, egy vereséggel, és Neisser Dávid két vesztett meccsel helyezetlenül zárt. A közel 50 fős súlycsoportok nem kedveztek nekünk, hiszen csak a legjobb 4 közé jutottak ellenfelei mérkőzhettek vissza a helyezésekért. Ennek ellenére a kemény mezőnyben derekasan helyt álltak versenyzőink. Serdülő korosztályban Tóth László két győzelem, egy vereséggel, és az ifik között Kun Gazda István egy győzelem, egy vereséggel sajnos szintén helyezetlenül zárt. Az áttörést a lányok hozták meg. A legkisebbek között Beringer Fatime és Práger Dorka remek munkával ezüstérmet szerzett. Szerzett még egyesületünknek, szintén egy ezüstérmet, idegenlégiósunk, Bősz Anett felnőtt korosztályban, aki a belgrádi Universiade-ra való felkészülés állomásaként indult színeinkben. Gratulálunk nekik!