Hírek

Jüttner Janka hetedik az EYOF-on

Július 23. és 29. között Mariborban rendezték a 2023-as Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált, ahol Jüttner Janka képviselte Magyarországot és klubunkat a -48 Kg-os súlycsoportban.

Első meccsén horvát ellenfelet kapott, amit Janka gyorsan rövidre zárt egy ippon értékű kiskülső horoggal. A következő küzdelemben a súlycsoport későbbi győztese, az azeri Hajiyeva sajnos megakadályozta a legjobb négy közé jutást, így versenyzőnk a vigaszágon folytathatta, ahol sikerült is tovább menetelni és román ellenfelét legyőzte. A következő mérkőzésén holland ellenfelet kapott, ahol két vitatott helyzet is Janka győzelmét jelenthette volna. Sajnos a bírók nem így látták, ezért a küzdelem vége döntetlennel zárul és aranypont döntött a folytatásban. Itt elég volt egy kis hiba, hogy a holland kerüljön ki győztesen a végén. Mivel a bronzmeccsre nem állt fel az ellenfél, így elmondható, hogy egy hajszál hiányzott az éremhez. Janka végül hetedik helyen zárt. Gratulálunk!