Érmek és helyezések a Budapest Kupáról

bpkupa1
Garajszki Dániel a döntőbejutásért mérkőzött

A Budapest Kupát immár 23. alkalommal rendezték meg április 16-án és 17-én. Nyilvánvaló, hogy ez a legnagyobb hazai judo verseny, ami a 23 év alatti utánpótlás korosztályokat érinti.

Ezt bizonyítja az is, hogy több mint ezer sportoló 14 országból nevezett a megmérettetésre. Oroszországból, Ukrajnából, Svédországból, Horvátországból, Lengyelországból, Olaszországból, Svájcból, Romániából, Szlovákiából, Szerbiából, Szlovéniából, Ausztriából, Dániából és Franciaországból is érkeztek versenyzők. A verseny mindkét napján volt kinek szurkolnunk. Szombaton két serdülő cselgáncsosunk lépett tatamira. Neisser Dávidnak sajnos hamar véget ért a verseny, de Tóth László a kezdeti nehézségeken túllendülve hetedik helyen végzett a népes mezőnyben. Vasárnap már öt fiúnk képviselt minket. Idősebbek közül, az ifjúsági korosztályú Garajszki Dániel közel volt ahhoz, hogy érmet szerezzen és a döntőbejutásért meggyőző vezetést szerzett, de sajnos ukrán ellenfele földharcban egy fojtással felülkerekedett rajta, így meg kellett elégednie -81 Kg-os súlycsoport ötödik helyével. Révész Dávid a legkisebbek között a 11 év alattiak -50 Kg-os súlycsoportjában ért el szintén ötödik helyezést. Ebben a korosztályban Liposits Zalánnak kellett megbirkózni a közel 50 főt számláló súlycsoportjával. Az első meccse döntetlennel végződött, ahol a bírói döntés nem neki kedvezett, így sajnos nem jutott tovább. Az áttörést az U13 korosztály két reménysége hozta meg. Károly András és Veres Patrik még mindig egy súlycsoportban, a -45 Kg-ban indulnak, ezért osztozniuk kellett az érmeken. Természetesen voltak még pályázók a dobogó első két fokára, de minden mérkőzésüket ipponnal nyerve simán jutottak el a döntőig, ahonnan most Patrik került ki győztesen egy kemény küzdelem árán. Egy súlycsoporttal feljebb Werner Ádám a 9. helyen végzett. Gratulálunk!