Rekordévet zárt judo csapatunk

A 2020-as évben komoly kihívásokkal nézett szembe judo csapatunk. A járvány miatt tavasszal és ősszel is veszélybe került a működésünk. Példátlan összefogás eredményeként mégis sikerült sikeres évet zárnunk.

A nemzetközi versenyek a járványügyi korlátozások miatt többségében elmaradtak az idei szezonban, de hazai színtéren sikerült komoly eredményeket elérni. Sportolóinknak az eddigi legtöbb magyar bajnoki érmet sikerült összegyűjteni ebben az évben. A legkisebb versenyző korosztálytól (10 éves) a Felnőtt Első Osztályú Országos Bajnokságig minden korosztályban sikerült dobogóra állniuk. Összesen tizenhat érmet szereztek.

A legfiatalabbak között magyar bajnok lett Helfrich Mátron (Diák C korosztály, -55 Kg). Dudás Regina (-30 Kg) ezüstérmes, Bodor Szilamér (-45 Kg) bronzérmes lett.

Serdülő B korosztályban Horváth Nándor (-50 Kg) ezüst, Rield Ákos (-32 Kg) bronzérmes lett.

Serdülő korosztályban Jüttner Janka (-48 Kg) ezüstérmet szerzett, Kisfaludi Eszter (-63 Kg) és Horváth Nándor (-55 Kg) a dobogó harmadik fokára állhatott. 

Ifjúsági B korosztályban Jüttner Janka bronzérmes lett.

Ifjúsági korosztályban Vargha Zsolt (-81 Kg) magyar bajnok lett. Hajdu Ilang (-52 Kg) ezüstérmet, Kovács Boglárka (-63 Kg) és Jüttner Janka (-44 Kg) bronzérmet szerzett. 

Junior B Korosztályban Vargha Zsolt (-90 Kg) ezüstérmes lett.

Junior korosztályban Jüttner Janka (-44 Kg) ismét érmes lett, harmadik helyen zárt.

Felnőtt I. osztályban Hajdu Ilangnak (-52 Kg) sikerült bronzérmet szereznie

Idei rekorderünk Janka lett, akinek négy korosztályban is sikerült felküzdenie magát a bajnoki dobogóra! Több sportolónk ért el ezen kívül pontszerző helyezést. V. helyezett lett Bodor Sára, Darabos Gergő, Riedl Ákos, Vargha Zsolt. VII. helyezett lett Bédi László, Jüttner Ábel, Vörös Vilmos.

Egyesületünk az ország több mint 200 egyesülete közül, a magyar bajnoki eredmények alapján a rangsor 19. helyén végzett. A nemzetközi eredményeket is figyelembe véve 22. lett.

Gratulálunk!